Strona główna
środa, 17 października 2018 r.
imieniny obchodzą: Antoni, Ignacy
Lista przebojów
 • PAULA BISKUP - Wyliczanka
 • Jacek Stachursky - Angelina
 • Sylwia Grzeszczak i Liber - ...
 • Jonas Blue - Rise ft. Jack & ...
banerbanerbanerbanerbaner

Chrześcijańskie Granie po raz 7.

Strona główna » Archiwum aktualności » Chrześcijańskie Granie po raz 7.

wielkość tekstu:A | A | A

data dodania: 2017-10-15 20:21:03

Festiwal Chrześcijańskie Granie – jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Polsce - po raz kolejny w Warszawie, po raz pierwszy w nowym miejscu. W tym roku impreza odbędzie się 26 listopada na Arenie Ursynów.

 

Cel wciąż ten sam – popularyzacja muzyki chrześcijańskiej i jej twórców. Warszawski festiwal zdążył zakorzenić się w środowisku na dobre i co roku przyciąga coraz większą rzeszę odbiorców. Organizatorzy widząc coraz większe zainteresowanie zdecydowali zmienić dotychczasową lokalizację na mogącą pomieścić 2 tys. osób Arenę Ursynów. „Chcemy, żeby jak najwięcej rodzin i młodych ludzi miało możliwość obcowania z najlepszą muzyką chrześcijańską w Polsce – mówi Michał Guzek, prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie, twórca i główny organizator Festiwalu- Ważne jest też i to, że muzycy będą mieli do dyspozycji naprawdę znakomite warunki- dużą scenę, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie" – dodaje.

 

CCM [contemporary christian music] to muzyka, w której nie ma miejsca na podziały gatunkowe. Wspólnym mianownikiem utworów jest dobre przesłanie, nawiązujące do chrześcijaństwa. Wykonawców, którzy mierzą się z tym tematem jest coraz więcej i wciąż pojawiają się na również nowe projekty łamiące stereotyp chrześcijańskiego muzykowania. To właśnie na ich promocję nacisk kładą organizatorzy festiwalu. „Ważne jest to, że obok zespołów, które są na scenie od wielu lat, pojawią się nowi wykonawcy- cieszy się Michał Guzek - tak właśnie widzę ideę festiwalu, gdzie na jednej scenie mamy przegląd tego, co aktualnie dzieje się na rynku.”

 

W tym roku wystąpią reprezentanci różne muzyczne style Gospel Rain, Arkadio StronaB, BeU, Muode Koty, Play&Pray oraz Tomasz Jasiński Music. Od gospel przez rock, pop, chrześcijański rap, aż po muzykę uwielbienia. Zawsze z przesłaniem.

 

Bilety na Festiwal można nabyć za pośrednictwem strony www.festival.chrzescijanskiegranie.pl, sieci EVENTIM oraz w wybranych punktach, których spis znajduje się na stronie festiwalu.

 

autor: radiovictoria.pl


Dziennikarze z miasta:


Strona główna
Gość dnia


 • gość dnia
  Mariusz Szadkowski, naczelnik wydziału Rewitalizacji UM Rawa ...


  gość popołudniowy
  kpt. Konrad Krupa, Oficer Prasowy KP PSP Rawa Mazowiecka
Materiały reporterskie

 • Nowy sprzęt dla OSP w powiecie rawskim

  Nowy Honorowy Obywatel Rawy Mazowieckiej
Partnerzy serwisu: Flash (application/x-shockwave-flash) is not supported in your browser!
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności strona główna
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Radio Victoria – rozgłośnia diecezji łowickiej. Powstała 25 marca 1995 roku. W roku 1998 została włączona do sieci rozgłośni katolickich „Plus” i przyjęła nazwę „Plus”. Radio rozpoczęło ekspansję, wybudowano nadajniki pokrywające swym sygnałem obszar od Łodzi po Warszawę – stąd slogan „między Łodzią a Warszawą”. W roku 2004 wystąpiła z sieci „Plus” i wróciła do pierwotnej nazwy. Siedziba stacji znajduje się w Łowiczu. Radio posiada studia terenowe w Kutnie, Rawie Mazowieckiej, Żyrardowie oraz Skierniewicach.