Strona główna
środa, 14 listopada 2018 r.
imieniny obchodzą: Emil, Laura
Lista przebojów
 • Dawid Podsiadło - Nie ma fal
 • CALVIN HARRIS & Sam Smith - ...
 • Paweł Domagała - Weź Nie ...
 • Dynoro & Gigi D Agostino - In ...
banerbanerbanerbanerbaner

Jaka jest przyszłość szpitala w Głownie

Strona główna » Archiwum aktualności » Jaka jest przyszłość szpitala w Głownie

wielkość tekstu:A | A | A

data dodania: 2018-04-20 10:21:12

 Pod znakiem zapytania stopi przyszłość szpitala w Głownie. Przedmiotem negocjacji i sporu jest treść aneksu do aktu notarialnego, zawartego w 2013 w którym Wyższa Szkoła Informatyki i i Umiejętności obecny właściciel szpitala zobowiązała się do prowadzenia szpitala przez minimum 10 lat w niezmienionym zakresie. Aneks mówi o karach umownych za niedotrzymanie tych warunków. Teraz właściciel  chce sprzedać szpital w Głownie, Grupie Zdrowie. Zainteresowany inwestor jednak domaga się porozumienia między burmistrzem, a obecną właścicielką szpitala i zmian zapisów aktu notarialnego. Burmistrz nie zgadza sie na zmiany zapisów aneksu zwłaszcza w punkcie dotyczącym gwarancji prowadzenia szpitala w niezmienionym zakresie. 

Prezes spółki Szpital Głowno Grupa Zdrowie deklaruje ze szpital pracuje normalnie, oddziały są zabezpieczone w leki, pacjenci są przyjmowani.Do kiedy jednak taki stan będzie? tego nie wiadomo. Jeśli nie dojdzie do porozumienia Grupa Zdrowie najprawdopodobniej wycofa się z planów zakupu szpitala w Głownie, a wówczas losy placówki staną pod znakiem zapytania. Mówi Prezes spółki Szpital Głowno Grupa Zdrowie Dariusz Wojtasik

Pracownicy szpitala w Głownie zawiązali komitet jego obrony. Na budynku pojawiły się sie transparenty.  Pracownicy w ten sposób chcą zwrócić uwagę mieszkańców na trudna sytuację, w jakiej znalazła sie placówka, ale i zaapelować do stron decyzyjnych o rozwiązanie problemu tak by nie ucierpieli na tym mieszkańcy Głowna oraz pracownicy szpitala.Mówił Małgorzata Malinowska Anasiak zastępca Pielęgniarki Naczelnej Szpitala w Głownie.

Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek wczoraj w skierowanym do władz Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności piśmie, zaproponował rozwiązanie alternatywne na wypadek, gdyby potencjalny nabywca, czyli grupa Zdrowie wycofała się z planów zakupu szpitala. Burmistrz wyraził gotowość do przejęcia przez miasto szpitala wraz z pracownikami w zamian za długi uczelni wobec samorządu oraz poprowadzenie go dalej pod szyldem miejskiej spółki. Sytuacja szpitala w Głownie jest dynamiczna jakie będą losyplacówki ? Decyzje w tej sprawie zapadną prawdopodobnie dziś. 

Czytaj informacje z miasta: Kutno

autor: Renata Jastrzębska


Dziennikarze z miasta: Kutno


Renata Jastrzębska
tel.:
Strona główna
Gość dnia


 • gość dnia
  Mariusz Szadkowski, naczelnik wydziału Rewitalizacji UM Rawa ...


  gość popołudniowy
  kpt. Konrad Krupa, Oficer Prasowy KP PSP Rawa Mazowiecka
Materiały reporterskie

 • Nowy sprzęt dla OSP w powiecie rawskim

  Nowy Honorowy Obywatel Rawy Mazowieckiej
Partnerzy serwisu: Flash (application/x-shockwave-flash) is not supported in your browser!
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności strona główna
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Radio Victoria – rozgłośnia diecezji łowickiej. Powstała 25 marca 1995 roku. W roku 1998 została włączona do sieci rozgłośni katolickich „Plus” i przyjęła nazwę „Plus”. Radio rozpoczęło ekspansję, wybudowano nadajniki pokrywające swym sygnałem obszar od Łodzi po Warszawę – stąd slogan „między Łodzią a Warszawą”. W roku 2004 wystąpiła z sieci „Plus” i wróciła do pierwotnej nazwy. Siedziba stacji znajduje się w Łowiczu. Radio posiada studia terenowe w Kutnie, Rawie Mazowieckiej, Żyrardowie oraz Skierniewicach.