Strona główna
sobota, 10 maja 2025 r.
imieniny obchodzą: Antonina, Izydor
Lista przebojów
  • Clean Bandit, Anne-Marie, ...
  • Sylwia Grzeszczak - Latawce
  • Zalia - Diament
  • ROSE & Bruno Mars - APT.
banerbanerbanerbaner

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Strona główna » Archiwum aktualności » Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

wielkość tekstu:A | A | A

data dodania: 2010-09-13 13:32:13

Najpóźniej do 21 września bieżącego roku można zapisać się na projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Powstał on z myślą o edukacji filmowej dla młodzieży szkolnej i najmłodszych. Jest uzupełnieniem lektur i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli i młodzieży. Od października do czerwca nauczyciele i uczniowie przychodzą, raz w miesiącu, do kina na film. Przed każdą projekcją odbywa się wykład z zagadnienia zaprezentowanego w folderze. Po seansie najmłodsi mogą wziąć udział w warsztatach lub konkursach plastycznych, starsza młodzież w dyskusji dla chętnych. Nauczyciele dostają materiały dydaktyczne do pracy w szkole. W Skierniewicach ambasadorem przedsięwzięcia jest znany aktor Lech Mackiewicz. Koordynatorem projektu ze strony Miejskiego Ośrodka Kultury jest pani Krystyna Piotrowicz.
 
Kino Polonez ma zamiar zrealizować następujące cykle NHEF-u: klasy 1-3 – „Filmowe podróże”, klasy 4-6 – „Kino współczesne” i gimnazja – „Trudne tematy”.
 
W projekcie „Filmowe podróże” najmłodsi zobaczą ciekawe filmy i zapoznają się z takimi tematami jak: „Mój sąsiad, Totoro” – temat: Japonia, „Sekret księgi z Kells” – temat: Irlandia, „Dziadek do orzechów” – temat: Rosja, „Karlsson z dachu” - temat: Szwecja, „Rogate ranczo” – temat: Stany Zjednoczone, „Przygody lisa urwisa” – temat: Francja, „Księżniczka słońca” – temat Egipt, „Lato Muminków” – temat: Finlandia, „Koń wodny: Legenda głębin” – temat: Wielka Brytania. Blok ten ma na celu zapoznanie dzieci z różnymi kulturami i położenie nacisku na to co nas łączy.

W projekcie „Kino współczesne” zaprezentowane zostaną następujące filmy i tematy: „Krokodyle z przedmieścia” – temat: Niepełnosprawni są pełnosprawni, „Orps” – temat: Nigdy się nie poddawaj, „Święta Karli” – temat: Rozmawiaj z rodzicami o problemach, „Indianin” – temat: Kim są twoi przodkowie?, „Max Minski i ja” – temat: Spełniaj marzenia, „Pelikan” – temat: Zawsze bądź sobą, „Kameleon powraca” – temat: Patrz uważnie, „Zoomers” – temat: Nie oszukuj innych, „Mów mi Axel” – temat: Bądź otwarty. Blok ma na celu poruszenie trudnych kwestii i pokazanie, że młodego widza można traktować poważnie, a nie tylko dawać mu komercyjną „papkę”.

Ostatni przedstawiony blok dla gimnazjalistów to nie lada gratka. W cyklu pod tytułem: „Trudne tematy” przedstawione zostaną: „Pan od muzyki” – temat: Czarodziejski świat muzyki, „Bezpańskie psy” – temat: W świecie dorosłych, „Czeski sen” – temat: Siła reklamy, „Gnijąca panna młoda” – temat: Makabryczny melodramat, „Glowing stars” – temat: W relacji z rodzicami, „Paranoid park” – temat: Izolacja, zestaw współczesnych polskich filmów dokumentalnych o dzisiejszej rzeczywistości – temat: Świat w obiektywie, „Klucze do domu” – temat: Niepełnosprawność, „Cześć, jestem Esther” – temat: Problemy dojrzewania. „Trudne tematy” to kino niszowe, które zawiera przegląd różnych form filmowych.

Więcej informacji na stronach: www.mokskierniewice.pl oraz www.edukacja.nowehoryzonty.pl

Czytaj informacje z miasta: Skierniewice

autor: Sebastian Warchlewski


Dziennikarze z miasta: Skierniewice


Strona główna
Gość dnia


  • gość dnia
    Mariusz Szadkowski, naczelnik wydziału Rewitalizacji UM Rawa ...


    gość popołudniowy
    kpt. Konrad Krupa, Oficer Prasowy KP PSP Rawa Mazowiecka
Materiały reporterskie

  • Nowy sprzęt dla OSP w powiecie rawskim

    Nowy Honorowy Obywatel Rawy Mazowieckiej
Partnerzy serwisu: Flash (application/x-shockwave-flash) is not supported in your browser!
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności strona główna
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Radio Victoria – rozgłośnia diecezji łowickiej. Powstała 25 marca 1995 roku. W roku 1998 została włączona do sieci rozgłośni katolickich „Plus” i przyjęła nazwę „Plus”. Radio rozpoczęło ekspansję, wybudowano nadajniki pokrywające swym sygnałem obszar od Łodzi po Warszawę – stąd slogan „między Łodzią a Warszawą”. W roku 2004 wystąpiła z sieci „Plus” i wróciła do pierwotnej nazwy. Siedziba stacji znajduje się w Łowiczu. Radio posiada studia terenowe w Kutnie, Rawie Mazowieckiej, Żyrardowie oraz Skierniewicach.