Strona główna » Archiwum aktualności » XI Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej
data dodania: 2011-06-14 14:31:39
W najbliższą niedzielę o godzinie 19.15 w Kościele Świętego Jakuba Apostoła rozpocznie się koncert organowy Michała Sawickiego.
Michał Sawicki - urodził się w 1973 roku w Warszawie. Studiował w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie w 1999 roku uzyskał dyplom w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego. Uczył się także gry klawesynowej u ad. Marka Toporowskiego. Poszerzał następnie swe umiejętności w warszawskiej Akademii Muzycznej, w zakresie gry na klawesynie u prof. Władysława Kłosiewicza i na kierunku Muzyka Kościelna.
Uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach interpretacji muzyki organowej i klawesynowej prowadzonych m.in. przez: Guy Boveta, Herberta Wulfa, Wolfganga Zerera, Petera Planyavsky'ego, Jean-Claude Zendera, Pietera Dierksena, Christopha Bosserta, Władysława Kłosiewicza. W 1998 roku wygrał eliminacje na stanowisko organisty Pacific Music Festival w Sapporo (Japonia), co wiązało się z wykonywaniem koncertów, realizacją basso continuo w orkiestrze barokowej i z udziałem w indywidualnych kursach interpretacji pod kierunkiem Naomi Matsui i Masaaki Suzuki. W tym samym roku otrzymał pierwszą nagrodę i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu F. Couperina w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w Rumi. W 2003 roku zdobył pierwsze miejsce w I Konkursie Organistów "Pro Organo" w Warszawie.
Współpracuje z zespołem wokalnym Il Canto; m.in. realizował b.c. w nagraniu CD utworów Cl. Monteverdiego. W 1999 roku założył zespół instrumentów barokowych Musica Dinamica, który z chórem Politechniki Lubelskiej dokonał pierwszej rejestracji (CD) Magnificatu ze zbiorów po kapeli kolegiackiej w Łowiczu.
W latach 1990-93 pełnił obowiązki organisty w katedrze (dawniej kolegiacie) w Łowiczu. Od szeregu lat gra w kościele Seminaryjnym w Warszawie. Występował na licznych koncertach w Polsce, w kilku krajach europejskich, w Japonii i Korei Południowej. Zapraszamy!
Źródło: trinitas.mkw.pl/msawicki.html
Fot. sxc.hu
autor: Sebastian Warchlewski