Strona główna
wtorek, 16 października 2018 r.
imieniny obchodzą: Ambroży, Gaweł
Lista przebojów
 • PAULA BISKUP - Wyliczanka
 • Jacek Stachursky - Angelina
 • Sylwia Grzeszczak i Liber - ...
 • Jonas Blue - Rise ft. Jack & ...
banerbanerbanerbanerbaner

Grypa, a szczepienia

Strona główna » Archiwum aktualności » Grypa, a szczepienia

wielkość tekstu:A | A | A

data dodania: 2011-10-26 16:17:38

Okres jesienno zimowy sprzyja zachorowaniom, od drobnego kaszlu po silna grypę. Ustrzec się można lecz nie wiadomo nigdy jak do końca. Jedni preferują zażywanie witamin w tabletkach, jeszcze inni ubieranie na cebulkę. Często mówi się też o szczepieniach przeciw grypie choć nie dają one pełnej gwarancji. Nie raz jest tak, że osoba szczepiona i tak choruje, a ta nie szczepiona nie. Czy mieszkańcy Łowicza się szczepią?


Dyrektor łowickiego sanepidu, Zofia Rżewska radzi by szczepiły się osoby z grupy ryzyka. Osoby, które są silniejsze odpornościowo nie muszą tego robić.


Najczęstsze objawy grypy na początku podobne są do zwykłego przeziębienia. Dlatego nie należy tego bagatelizować. W przypadku słabych organizmów grypa może okazać się nawet śmiertelna. Zachorowaniu można jednak nie ulec stosując podstawowe zasady higieny. Częste mycie rąk, nieprzebywanie w zaludnionych miejscach, ubieranie się odpowiednio do temperatury, czyli niezbyt chłodno, ale też niezbyt ciepło  bo ubieranie na przysłowiowa "cebulkę" może być zgubne. Lepiej nieco zmarznąć niż się przegrzać na chłodzie.

 

 

Na zdjęciu wizualizacja wirusa grypy.

Czytaj informacje z miasta: Łowicz

autor: Bartek Sobczyk

 • Aleksander data dodania: 2011-10-27 11:37:26

  Po co ryzykować chorobę. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Szczepię się chociażby dla własnego spokoju i jak dotychczas nie jestem zawiedziony. Szczepienia są skuteczne, jeśli nie najskuteczniejsze. Więcej informacji można znaleźć na stronie wlaczochrone.pl


Dziennikarze z miasta: Łowicz


Beata Graszka
tel.: 46 837 33 01
Strona główna
Gość dnia


 • gość dnia
  Mariusz Szadkowski, naczelnik wydziału Rewitalizacji UM Rawa ...


  gość popołudniowy
  kpt. Konrad Krupa, Oficer Prasowy KP PSP Rawa Mazowiecka
Materiały reporterskie

 • Nowy sprzęt dla OSP w powiecie rawskim

  Nowy Honorowy Obywatel Rawy Mazowieckiej
Partnerzy serwisu: Flash (application/x-shockwave-flash) is not supported in your browser!
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności strona główna
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Radio Victoria – rozgłośnia diecezji łowickiej. Powstała 25 marca 1995 roku. W roku 1998 została włączona do sieci rozgłośni katolickich „Plus” i przyjęła nazwę „Plus”. Radio rozpoczęło ekspansję, wybudowano nadajniki pokrywające swym sygnałem obszar od Łodzi po Warszawę – stąd slogan „między Łodzią a Warszawą”. W roku 2004 wystąpiła z sieci „Plus” i wróciła do pierwotnej nazwy. Siedziba stacji znajduje się w Łowiczu. Radio posiada studia terenowe w Kutnie, Rawie Mazowieckiej, Żyrardowie oraz Skierniewicach.