Strona główna » Archiwum aktualności » Łowicz, którego już nie ma
data dodania: 2013-04-22 07:45:16
Foto Art Galeria EKSPOZYCJA 34 , zaprasza na kolejną wystawę w bramie kamienicy, mieszczącej się przy ulicy Zduńskiej 34 w Łowiczu.
Tym razem pokazane zostaną zdjęcia, pochodzące z prywatnego archiwum Daniela Pastenaci. Uroczyste otwarcie wystawy pt. „Z archiwum Daniela - Łowicz, którego już nie ma” odbędzie się 23 kwietnia, o godz. 16.30 w bramie galerii przy ul Zduńskiej 34. Współorganizatorem wystawy jest Łowicki Ośrodek Kultury.
Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie, ukazujące miasto Łowicz na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Wiele miejsc i budynków, które będzie można zobaczyć na zdjęciach, już nie istnieje lub wygląda inaczej. Będzie to, więc prawdziwa podróż do przeszłości miasta.
Niemal wszystkie fotografie zaprezentowane zostaną w formie skanów z odbitek z racji tego, że wykonane były dość dawno, często analogowym aparatem fotograficznym.
Nie umniejsza to jednak ich wartości, a jeszcze bardziej zachęca do obcowania z przeszłością obrazu.
Zapraszamy wszystkich Łowiczan do odkrywania przeszłości miasta.
autor: Beata Graszka