Strona główna
środa, 7 maja 2025 r.
imieniny obchodzą: August, Ludomir
Lista przebojów
  • Clean Bandit, Anne-Marie, ...
  • Sylwia Grzeszczak - Latawce
  • Zalia - Diament
  • ROSE & Bruno Mars - APT.
banerbanerbanerbaner

Mikaszówka 2013

Strona główna » Archiwum aktualności » Mikaszówka 2013

wielkość tekstu:A | A | A

data dodania: 2013-07-22 11:07:18

W Mikaszówce, po raz 31 już wypoczywają dzieci i młodzież z Diecezji Łowickiej.
Obóz rekolekcyjny został zorganizowany przez Caritas Diecezji Łowickiej.
Po raz kolejny nad jeziorem Płaskim niedaleko Augustowa, pod czujnym okiem organizatorów, młodzież może uczestniczyć w żywej wspólnocie Kościoła w warunkach skrajnie różnych niż zwykła codzienność.
Są to warunki biwakowe, bez prądu i telefonów komórkowych.



Każdego roku, wyjazdom wakacyjny towarzyszy określony program duchowy. W tym roku związany jest on z Rokiem Wiary.


Caritas Diecezji Łowickiej, co roku organizuje wakacje dla dzieci z rodzin zagrożonych patologiami. Są to obozy, których celem jest ukształtowanie postawy aktywnego uczestnictwa w procesie własnego rozwoju fizycznego i społecznego ze szczególnym naciskiem na zagrożenia wynikające z ulegania nałogom.
Wypoczynek jest organizowany w trzech miejscach: Mikaszówce, Wiskitkach i Strzegocinie
Ogółem w sześciu turnusach uczestniczy ok. 400 osób w tym dzieci w dwóch przedziałach wiekowych: 9 do 14 lat i 15 do 18 lat.

Czytaj informacje z miasta: Łowicz

autor: Beata Graszka


Dziennikarze z miasta: Łowicz


Strona główna
Gość dnia


  • gość dnia
    Mariusz Szadkowski, naczelnik wydziału Rewitalizacji UM Rawa ...


    gość popołudniowy
    kpt. Konrad Krupa, Oficer Prasowy KP PSP Rawa Mazowiecka
Materiały reporterskie

  • Nowy sprzęt dla OSP w powiecie rawskim

    Nowy Honorowy Obywatel Rawy Mazowieckiej
Partnerzy serwisu: Flash (application/x-shockwave-flash) is not supported in your browser!
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności strona główna
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Radio Victoria – rozgłośnia diecezji łowickiej. Powstała 25 marca 1995 roku. W roku 1998 została włączona do sieci rozgłośni katolickich „Plus” i przyjęła nazwę „Plus”. Radio rozpoczęło ekspansję, wybudowano nadajniki pokrywające swym sygnałem obszar od Łodzi po Warszawę – stąd slogan „między Łodzią a Warszawą”. W roku 2004 wystąpiła z sieci „Plus” i wróciła do pierwotnej nazwy. Siedziba stacji znajduje się w Łowiczu. Radio posiada studia terenowe w Kutnie, Rawie Mazowieckiej, Żyrardowie oraz Skierniewicach.