Strona główna » Archiwum aktualności » 35 lecie Biura Wystaw Artystycznych
data dodania: 2011-02-17 14:54:53
Do 20 lutego 2011 roku w Galerii BWA można obejrzeć wystawę zbiorową artystów skierniewickich pod tytułem: „ARTPARK 2011 Skierniewice” z okazji 35 - lecia BWA.
Agnieszka Kubik-Ablewska - absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru ASP w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Katedrze Dziewiarstwa w 1997roku. Projektant dziewiarstwa; wykonuje unikatowe ubiory z dzianin. Jej kolekcje były pokazywane na targach Interfashion. W 1997roku otrzymała główną nagrodę od Ministra Kultury i Sztuki; Wojewody Łódzkiego i Krajowej Izby Mody. Brała udział w licznych pokazach mody. Również dała się poznać na rynku skierniewickim, prezentując swoje prace podczas Święta Kwiatów Owoców i Warzyw. W 2000roku dostała nagrodę specjalną za twórczą działalność na polu mody od ITS i Wiadomości Dnia. W wolnych chwilach rysuje i maluje. Specjalizuje się w rysunku żurnalowym.
Bożena Kuzio-Bilska - ukończyła studia w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej „Schola Posnanienssis” w Poznaniu na Wydziale Scenografii i Wydziale Malarstwa. Zajmuje się malarstwem na płótnie, jedwabiu i kartonie, scenografią, projektowaniem kostiumów i lalek teatralnych oraz grafiką komputerową. Poszukiwania drogi twórczej rozpoczęła od teatru. To określiło jej widzenie przestrzenne, inspirując do powstawania wielu metafizycznych prac.
Marian Grochowski – urodzony w 1951 roku w Skierniewicach. Tworzy w różnych technikach plastycznych, głównie akwarele i malarstwo olejne. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Kilkakrotnie prezentował swoje obrazy na wystawach we Francji, USA, Izraelu i Białorusi.
Piotr Kondrad – urodzony w 1958 roku w Bodzanowie. Ukończył PLSP w Warszawie w 1978 roku. Od 1985 roku jest członkiem Polskiego Związku Artystów Malarzy i Grafików. Zajmuje się malarstwem, przechodząc różne etapy swojej twórczości: od realizmu fotograficznego, przez bardzo osobiste pokazywanie świata do malarstwa z elementami ekspresjonizmu abstrakcyjnego i abstrakcji.
Ola Kozioł – urodzona w 1983 roku w Skierniewicach. W latach 2002 – 2008 ukończyła studia w Akademii im. J. Długosza w Częstochowie na Wydziale Edukacji Artystycznej. Od 2005 roku studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa, na kierunku malarstwo. Miała dwie wystawy indywidualne w Skierniewicach.
Anna Pokora - urodzona w 1964 roku w Łodzi. Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom otrzymała w czerwcu 2005 roku w Pracowni Tkaniny Drukowanej prof. Krystyny Jaguczańskiej – Śliwińskiej. Od 1993 roku uprawia samodzielną działalność artystyczną w dziedzinie rysunku, malarstwa, grafiki projektowej i wydawniczej.
Marek Sadowski – w latach 1975 – 1981 ukończył studia artystyczne na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz w pracowni doc. W. Nowaka i w pracowni malarstwa Rajmunda Ziemskiego i adi. Grzegorza Pabla. Zajmuje się architekturą wnętrz, malarstwem, w którym dominuje tematyka pejzażowa oraz grafiką artystyczną.
Krystyna Warecka – uzyskała dyplom w zakresie malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1971 roku. Twórczość w dziedzinie malarstwa: portret, konie i polowanie, kwiaty, martwa natura, pejzaż, balet oraz tematyka religijna.
Włodzimierz Warulik – ukończył studia w warszawskiej ASP w latach 1976 – 1981, dyplom z architektury wnętrz ukończył w pracowni prof. Wiesława Nowaka, malarstwo w pracowni prof. Jana Lisa. Związany na stałe ze Skierniewicami – miastem rodzinnym. Od roku 1988 realizuje się wyłącznie w malarstwie.
Anna Brokowska – ukończyła studia w PWSSP w Łodzi. Dyplom w 1953 roku członek rzeczywisty ZPAP od 1963 roku. Rzeczoznawca ds. tkaniny MKiS od 1970 roku. Wyróżniona tytułem i odznaką honorową - Zasłużony Działacz Kultury oraz Zasłużony dla CEPELII. Twórczość w zakresie projektowania tkaniny artystycznej i użytkowej /gobeliny, kilimy, dywany, druk na tkaninie odzieżowej, organizacja konkursów i pokazów mody. Poza profesją sztuki użytkowej zawsze pasjonuje się malarstwem, wykonując je w technikach, takich jak: akwarela, pastel, olej i akryl. Udział w 41 wystawach zbiorowych – okręgowych, poplenerowych i innych w kraju i za granicą, w wystawach Klubu Seniora S-77 w Galerii ZPAP w Warszawie, kilkudziesięciu plenerach, w tym 11 plenerach organizowanych przez BWA w Skierniewicach. 15 wystaw autorskich, w tym 25 i 30 - lecia pracy twórczej w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Prace w zbiorach CMW. Jej twórczość cieszy się zainteresowaniem w kraju i za granicą we Francji, Niemczech, Szwecji, Włoszech, Australii, Kanadzie, USA. W 2006 roku w Galerii BWA miała miejsce wystawa „Pół wieku pracy twórczej”.
Magdalena Brzozowska - urodzona w 1980 w Skierniewicach. W latach 2002 - 2007 studia na Uniwersytecie Łódzkim, kierunek historia sztuki. W latach 2004 - 2010 studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Kierunek malarstwo. Miała 5 wystaw indywidualnych w Skierniewicach. Współpracuje z czasopismami poświęconymi sztuce współczesnej.
Daniel Cybula - urodzony w Skierniewicach w 1978 roku W latach 1998-2003 studiował na wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. W 2004 roku uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. Mariana Kępińskiego. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 2009 roku asystent w pracowni malarstwa na łódzkiej ASP. Obecnie mieszka w Łodzi. Zajmuje się pracą twórczą, głównie w zakresie malarstwa i rysunku. Uczestniczył w warsztatach twórczych w Hiszpanii (Murcja, 2002, 2004, 2005) i w Niemczech (Rostock, 2005). Autor prac malarskich do animowanej „Świtezi” Kamila Polaka. Pracował także przy nagrodzonym Oscarem „Piotrusiu i wilku” Sousie Templeton. Wyróżniony w Międzynarodowym Biennale Obrazu „Quadro-Art” w Łodzi, 2007. Miał 4 wystawy indywidualne w Łodzi, Skierniewicach oraz Gdyni. Brał udział w wystawach zbiorowych w Legnicy, Lubaczowie, Krakowie, Zgierzu, Nowym Sączu, Łodzi, Lwowie ( Ukraina), Niemczech.
Olga Jagielińska - urodziła się w Skierniewicach w 1969 roku. Studia artystyczne rozpoczęła w 1990 roku w Akademie voor Beeldende Kunsten w Enschede w Holandii. Od 1991 roku kontynuowała studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom w pracowni tkaniny unikatowej prof. A. Mańczak i adj. E. Latkowskiej w 1997 roku. Brała udział w takich wystawach jak: 7 Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej, Łódź 1998; 5 Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, Łódź 1998; 4 Festival International De La Tapisserie ( Francja) 1999; Sztuka Włókna, Galeria DAP, Warszawa 2000; Tkanina inspirowana muzyką Moniuszki, Warszawa 2002; Malarstwo i Tkanina ( wystawa indywidualna), BWA Skierniewice 1997; 12 Międzynarodowe Triennale Tkaniny, CMW, Łódź 2007; 9 Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, CMW, Łódź 2010; 11 Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej, CMW, Łódź 2010.
Magdalena Mazurkiewicz - urodzona w 1970 roku w Skierniewicach. Studia w WSP w Częstochowie na kierunku Wychowanie Plastyczne. Dyplom w Pracowni Grafiki w 1994 roku. Zajmuje się działalnością pedagogiczną w zakresie edukacji artystycznej dzieci i młodzieży. Prowadzi samodzielną działalność artystyczną w dziedzinie malarstwa, rysunku i grafiki. Miała 3 wystawy indywidualne/Skierniewice, Nieborów/. Uczestniczyła w 7 wystawach zbiorowych, w tym w Międzynarodowym Biennale Artystów Plastyków „Höhler Biennale 2005” W Gerze. Jest laureatką 3 nagród i 2 wyróżnień w konkursach plastycznych.
Jolanta Latkowska-Romaniuk - ukończyła studia na Wydziale Tkaniny w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi - specjalizacja w zakresie tkactwa, rozszerzając program studiów o konserwację i historię tkaniny (dyplom – 1970). W latach 1994-2001 była pracownikiem dydaktycznym na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki warszawskiej ASP, w Katedrze Konserwacji Tkanin Zabytkowych. W latach 1972-74 i od 2001 roku kieruje Pracownią Konserwacji Tkanin w Muzeum Narodowym w Warszawie. Zajmuje się przede wszystkim konserwacją tkanin zabytkowych. Brała udział w szeregu wystaw środowiskowych i poplenerowych. Zajmuje się malarstwem i fotografią. Jej prace znajdują się w kolekcjach w kraju, Niemczech, Holandii, Francji, Szkocji i USA.
Justyna Starbała - studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Artystyczny, kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Dyplom z grafiki pod kierunkiem prof. Grzegorza Dobiesława Mazurka. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, projektowaniem graficznym i malarstwem ściennym (przede wszystkim sakralnym). Tworząc swoje prace (rysunkowe i malarskie), posługuje się tradycyjnymi technikami. Miała 3 wystawy indywidualne oraz uczestniczyła w wystawach zbiorowych w tym organizowanych przez BWA w Skierniewicach. Prace w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (Dania, Anglia).
Aleksandra Walczak - projektantka mody i form kaletniczych. Absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Ma za sobą dwie autorskie kolekcje ubioru i toreb – „GO GO MONGOL” i „HIPI DRES”. Pierwsza z kolekcji zdobyła drugie miejsce w konkursie „O złoty guzik Boruty” w Łęczycy i dwa wyróżnienia. Kolekcja „HIPI DRES” jest kolekcją dyplomową projektantki. Została ona nagrodzona nagrodą główną Rektora ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi za najlepszą kolekcję podczas konkursu kolekcji dyplomowych, odbywającego się podczas FASHION WEEK POLAND 2010. Ponadto otrzymała dwie nagrody od firm z branży odzieżowej za najlepszą kolekcję podczas tego samego konkursu. Poza projektowaniem odzieży i form kaletniczych projektantka zajmuje się także rysunkiem i malarstwem.
Anna Maria Zagórska - z wykształcenia architekt – z zamiłowania fotograf. Ukończyła Studium Architektoniczno-Budowlane w Warszawie. Swoje doświadczenie i warsztat fotograficzny zdobywała w trakcie studiów na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu, w Studium Fotografii ZPAF i Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie oraz w trakcie kilkuletniej samodzielnej pracy nad zleceniami dla osób prywatnych oraz firm. Od lutego 2007 prowadzi Pracownię Fotografii na Wydziale Architektury Wnętrz – ASP w Warszawie. Zajmuje się fotografią portretową, inscenizowaną, reklamową oraz wnętrz. Wystawiała swoje prace w Warszawie, Kazimierzu Dolnym oraz Gdyni.
Źródło: bwa.skierniewice.info.pl
autor: Sebastian Warchlewski